4 zastosowania maści z antybiotykiem

Rany powstające naszej skórze są zazwyczaj skutkiem urazu, który zdarza się podczas wykonywania prac domowych, majsterkowania, prac w ogrodzie, grillowania lub w trakcie aktywności fizycznej np. jazdy na rowerze, gry w piłkę, wspinaczki.

 
 
 

Dodatkowo do ran zaliczamy również oparzenia, ukąszenia lub owrzodzenia.

Aby przyspieszyć gojenie się ran wskazane jest stosowanie maści, w skład których wchodzą antybiotyki, skutecznie wspomagające leczenie. Maść, która wspomaga leczenie ran, powinna nawilżać okolice uszkodzonego naskórka, przyspieszać gojenie oraz działać przeciwbakteryjnie.

Tego typu środek pomocny jest w leczeniu różnych rodzajów drobnych ran, także powstałych w przypadku oparzeń, otarć lub owrzodzeń. Maści z antybiotykiem minimalizują ryzyko powstania infekcji, wpływają pozytywnie na zapobieganie powstawaniu blizn.

Tego typu lek należy stosować miejscowo na skórę. W przypadku zranienia, skórę należy oczyścić, a następnie pokryć warstwą leku. Lek z antybiotykiem Maxibiotic należy nakładać na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry od 2 do 5 razy na dobę. Po nałożeniu leku miejsce należy przykryć opatrunkiem.

Do najczęstszych zastosowań maści z antybiotykiem możemy zaliczyć drobne rany powstałe w wyniku:

• Otarć lub zadrapań, np. na skutek skaleczenia ostrym przedmiotem, draśnięcia, podrapania np. przez kota lub psa. W przypadku powstania otarcia lub zadrapania, ranę należy delikatnie przemyć i zdezynfekować maścią z antybiotykiem.

 
 

• Skaleczeń powstałych w trakcie wykonywania prac domowych, gotowania lub podczas majsterkowania. W przypadku skaleczenia, należy zdezynfekować miejsce zranienia, a następnie nałożyć warstwę maści z antybiotykiem, która wspomoże proces leczenia i gojenia się skaleczenia.

• Ukąszeń, które powstają najczęściej przez kąsające owady: komary, meszki, pszczoły lub osy. Zastosowanie maści z antybiotykiem niweluje obrzęk powstały po ukąszeniu oraz ból i pieczenie.

• Oparzeń gorącym przedmiotem lub płynem. W obu przypadkach, aby uchronić ranę przed zakażeniem, warto zastosować maść z antybiotykiem.

• Zastosowanie maści z antybiotykiem, wskazane jest również w przypadku pogryzienia przez zwierzęta. Jeśli ugryzienie powoduje powstanie dużej rany, konieczne jest jej odkażenie i przemycie środkiem dezynfekującym, a następnie za pomocą sterylnego gazika nałożenie na ranę maści z antybiotykiem. W przypadku pogryzienia niezbędna jest konsultacja lekarska.